MENU

 
 
 

O firmě

 
  Realizace  
  Naši dodavatelé  
  Kontakt  
  Proč kachlová kamna  
   
 
   

 

 
Soudní znalec v oboru kamnářství

potvrzení

     
TOPlist
     

 

  

  Kachlová kamna slouží lidem už téměř 700 let. Za tu dobu prošla mnohou proměnou, na jejich plášti se vystřídaly kachle barevné i režné, měnil se tvar i způsob zdobení tělesa. Jejich vzhled však vždy vypovídal mnohé o zámožnosti a vkusu vlastníka.

S přirozeným poměrem mezi tepelným zářením a konvekcí jsou kachlová kamna proti normálnímu topení podstatně výhodnější. Zatímco radiátor uvádí vzduch do pohybu a způsobuje jeho víření, vydávají zděná kachlová kamna energii především jako infračervené záření, které dopadá na stěny, nábytek a přirozeně také na lidi v prostoru, a přeměňuje se na teplo. Zahřívá se tedy pouze to, co skutečně teplo potřebuje.

 

 

Díky rozložení tepelné energie do kachlů a jejich vysokým akumulačním hodnotám mají kachlová kamna velmi malou spotřebu paliva. Při spojení 85% účinnosti kamen s nízkými náklady na pořízení paliva dosahujeme vysoké efektivity.
  Jako palivo se používá dřevo, což je obnovitelný zdroj energie. Díky vysokému výkonu a malé spotřebě jsou k tomuto zdroji kamna šetrná. Kvalitním spalováním je minimalizováno množství spalin.

Je nesporné, že ceny energií se budou zvláště po jejich deregulaci zvyšovat. Topení kachlovými kamny výrazně sníží náklady na vytápění. Estetický krbových kamen je tak umocněn podstatným významem ekonomickým.

 

Díky stoupajícím požadavkům na kvalitu bydlení a ochranu životního prostředí se dnes v bytových prostorách stále častěji setkáváme s kachlovými kamny. Důvodů je mnoho,  jmenujme pouze některé z mnoha :
- jsou akumulátory tepla
- udělají pokoj útulným a příjemným
- přináší do domu neopakovatelnou atmosféru
- individuální řešení zdůrazňuje osobnost majitele
- ochrana životního prostředí
- ekonomicky nenáročné topení

 

 

 

 

 

Vladimír a Petr Koneční, Radkov 126, 747 84 Melč, Tel.: 732 831 499, 556 309 296, e-mail: konecny.kamna@seznam.cz